XXI Mistrzostwa Miasta Inowrocławia w Pływaniu!

XXI Mistrzostwa Miasta Inowrocławia w Pływaniu

Inowrocław 18.11.2017r.

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Brejzy.

Organizatorami zawodów byli : Klub Pływacki Delfin oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.

Koronną konkurencją był Bieg Memoriałowy na dystansie 100m stylem motylkowym,  w pierwszą rocznicę śmierci inowrocławskiego pływaka Zygmunta Lewandowskiego. Medalisty Mistrzostw Europy w pływaniu na wodach otwartych. Wielokrotnego rekordzisty i mistrza Polski.

Zawody odbyły się w dwóch blokach startowych. Łącznie rywalizowało ponad 500 zawodników z ponad 30 klubów , z całej Polski. Delfina reprezentowało 40 zawodników.

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 10 medali w konkurencjach indywidualnych i dwa medale w wyścigach sztafetowych.

Sztafeta kobiet 4x 50m stylem dowolnym –Gabi Nowak,Dominika Sadowska,Laura Zielińska,Julka Wojdylak zdobyła brązowy medal.

Sztafeta męska 4x50m stylem dowolnym-Artur Krasicki, Janek Kuls, Dominik Tuszyński , Kuba Rusztyk, zdobyła zloty medal.

100m st dow.- Laura Zielińska 1:04,37 Złoty medal

Gabrysia Nowak 1:07,51 Srebrny medal

100m st. klas.- Dominik Tuszyński 1:09,93 Złoty medal

100m st. grzb.- Laura Zielińska 1:12,93 Złoty medal

Martyna Staszewska 1:37,41 Brązowy medal

100m styl. mot.- Jakub Rusztyk 1:01,19 Srebrny medal- Memoriał Zygmunta Lewandowskiego.

Dominika Sadowska 1:13,65 Brązowy medal

Gabrysia Nowak 1:18,95 Srebrny medal

50m st. Dow.- Jakub Rusztyk 0:24,05 Srebrny medal

Dominik Tuszyński 0:25,81 Brązowy medal