Ciekawostki

Były zawodnik Delfina   Łukasz Kosmalski  na bieżąco śledzi stronę klubową. Ciekawostką jest auto  z taką możliwością. To Tesla Model 60. Auto elektryczne.

W tym roku mamy jubileusz powstania Klubu Delfin Inowrocław. To juz 15 lat. Nasi zawodnicy rozsiani są po całym świecie. Nawet w Chinach.

Łukasz Kosmalski, syn Pani Joanny Molendy i brat Tomasza Kosmalskiego ,był w piątek i niedzielę na Mistrzostwach Stanu Maryland w Annapolis. Przesyła z USA film i zdjęcia (ma fotkę z mamą Michela Phelpsa z która kilka razy już rozmawiał).

Łukasz jest wychowankiem Delfina .Pływał w klubie od początku założenia. Zdobywał medale na Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców. Jest mistrzem i wicemistrzem Polski, oraz brązowym medalistą w stylu klasycznym.

Relacja Łukasza Kosmalskiego z Mistrzostwach Stanu Maryland w Annapolis:

Zawody nazywały się „2010  Maryland  Swimming Championship Meet”. Odbywały sie od 4-7 marca w Naval Academy-Annapolis,Maryland (basen 25 yardów).

Główną atrakcją zawodów były starty Michael Phelps, który w ostatni dzień zawodów ustanowił REKORD USA na 200 yardów Delfinem  w czasie  1.39.65 sek.

NA przesłanym zdjęciu  jest mama (Debbie Phelps) pływaka, która podróżuje  z nim po całym świecie i nie opuszcza żadnych zawodów na których pływa Michael.

Ja miałem okazje ją poznać i spędzić trochę czasu na rozmowach o pływaniu i wyjazdach na zwody oraz jej synu.

Bardzo mila Pani, której opowiedziałem trochę o polskim pływaniu i o klubie Delfin Inowrocław. Debbie Phelps, prosiła żebym koniecznie pozdrowił moją  mamę w jej imieniu.

Pozdrawiam zawodników Delfina. Powodzenia!: Łukasz Kosmalski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *